Przemoc psychiczna – jakie może mieć formy?

przemoc psychiczna

Przemoc psychiczna: agresja słowna, hejt może przyjmować różne formy. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy być jej ofiarami.

Nie raz bywa i tak, że musimy być ludźmi surowymi, mówiącymi wprost, wymagającymi — stajemy się wtedy ich katami. Krzywdzimy naszych partnerów, nasze dzieci, pracowników, przypadkowo napotkanych ludzi. .

Zauważ, że wszyscy zatracamy się w tym.

Potem głupio tłumaczymy się sami przed sobą, szukając usprawiedliwienia w zachowaniu innych.

Przemoc psychiczna.

Atak na umiejętności kobiet: jak ty Kur###a prowadzisz?!

Chcąc skutecznie niszczyć poczucie wartości kobiety, sprawca agresji słownej będzie jej wmawiał, że nic nie potrafi. Atak na kompetencje to bardzo prostacka i niestety skuteczna metoda.

Przykład ataku na kompetencje kobiety.

Przykładem takiego bezsensownego ataku na kobietę jest sytuacja, gdy ona prowadzi auto, a Ty siedzisz jak ten ,, instruktor jazdy,, na miejscu dla pasażera. My mężczyźni jesteśmy świetnymi kierowcami: wyścigi samochodowe, znajomość mechaniki oraz praw fizyki mamy w jednym palcu.

Niestety statystyki niszczą w cuglach teorię każdego znawcę i instruktora ruchu drogowego. Odszukałem raport Komendy Głównej Policji Biura Ruchu Drogowego z 2019 roku.

Wygląda to tak:

przemoc psychiczna
Wniosek jest jeden. To kobiety są lepszym kierowcami.
Przemoc psychiczna — wypieranie sprawcy.

Często jest tak, że sprawca wypiera ze swojego umysłu, to, co robi ofierze, następnie robi wszystko, żeby podważyć, to, co czuje kobieta.

Musisz zaufać swojej intuicji i nie dać sobie wmówić, że jest inaczej. Jest to bardzo bolesne uczucie. Cały czas ktoś Ci wmawia, że się mylisz – dochodzi tu do absurdalnej sytuacji — zaczynasz wierzyć w to, co mówi sprawca przemocy psychicznej i dodatkowo usprawiedliwiasz jego zachowanie, zaczynasz szukać przyczyn jego agresji w swoim zachowaniu.

Wybuchy gniewu & Mroczna cisza.

Wybuchy gniewu — niekontrolowane, bezsensowne, z byle jakiego powodu. Następnie ubliżanie, wypominanie tego, co zrobiłaś 5 lat temu i jaką masz beznadziejną rodzinę. No i trzeba dodać, że wszystkie Twoje przyjaciółki to pustaki.

Sprawca siłą chce podporządkować sobie ofiarę.

Często takiemu zachowaniu towarzyszy oskarżanie, wtedy zaczyna się obwinianie Ciebie za wszystkie jego mniejsze lub większe porażki.

Mroczna cisza — ukryta agresja.

Milczenie, odmawianie seksu, lekceważenie, nieinformowanie o planach też jest oznaką przemocy psychicznej. W tym wypadku cisza, brak reakcji, to nic innego jak proces ,,prania mózgu” ofiary. Takim zachowaniem chce Cię ukarać i doprowadzić do tego, żebyś jeszcze to Ty się czuła wszystkiemu winna. Przecież to Twoja wina, że on nie radzi sobie ze swoimi “pierdami”.

Poniżanie z uśmiechem na ustach.

Jest to domena Gentelmenów. Wysokich Panów, siwych, dobrze zbudowanych, którzy nawet jak mówią słowa: Kur#a – to z majestatycznością godną króla królów. Oczywiście nie generalizuje – mali, garbaci i śmierdzący też potrafią być Gentelmenami.

W tym przykładzie forma przemocy psychicznej może przybrać następującą formę:

Ona: możemy porozmawiać o tym, jak mam jutro załatwić sprawę w Banku ?

On: wiesz co, kocham Cię bardzo kwiatuszku, ale i tak tego nie zrozumiesz. Pójdę po prostu jutro z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *