Jesteś ofiarą przemocy ?

Jesteś ofiarą przemocy ?
Jesteś ofiarą przemocy ?

Znowu dziś usłyszałaś, że jesteś „idiotką” i jest to najlżejsze to słowo, jakie przechodzi przez usta. O reszcie nie można tak po prostu myśleć, mówić. Za bardzo boli. Ściska twarz, łzy napływają do oczu.

Zadajesz sobie pytanie: czy jestem ofiarą przemocy ?

Zdajesz sobie z tego sprawę, że jesteś ofiarą, nad którą pastwi się bestia. To są oczywiste oznaki przemocy psychicznej. Jednak należy pamiętać, że dobrze wyszkolony kat potrafi się kamuflować.

Jeżeli czujesz, że coś jest nie tak w Twoim związku, ale nie potrafisz tego nazwać, to przeczytaj, jakie mogą być mniej oczywiste formy przemocy psychicznej:

 • Przemoc psychiczna to nie tylko brzydkie słowa kierowane w stronę ofiary. Może mieć różne formy i oblicza.
 • Kat z czasem staje się silniejszy. Ofiara przestaje się bronić i poddaje się.
 • Sprawca przemocy zrobi wszystko, aby jego „dzieło” miało tylko dwóch świadków. Kata i ofiarę.

Jesteś ofiarą przemocy ?

Długotrwałe psychiczne znęcanie się nad ofiarą powoduje błędne interpretowanie swoich odczuć. Oczywiście jest to czubek góry lodowej. Ile katów, tyle sposobów pastwienia się nad ofiarą.

Często jest tak, że kat ma wyższą pozycję społeczną, lepiej zarabia i otoczenie nie chce wierzyć ofierze. Sprawca przemocy dobrze wie jak zdyskredytować, cel swojego ataku. Bardzo dobrze dobiera słowa, potrafi wyprowadzić z równowagi ofiarę i na samym końcu powiedzieć:

I CO ONA ODE MNIE CHCE ?

Kat, mówiąc takie słowa, odczuwa głęboką satysfakcję. Ponadto daje mu to ogromną energię. Podnieca go to, jak widzi ofiarę, która się wije w bólu. Niestety często jest tak, że na tym etapie nikt nie wierzy ofierze a jedynym sposobem, żeby się uwolnić z matni, jest udanie się po pomoc do eksperta.

Wybrane komentarze z FB:

Jeżeli brakuje Twojego komentarza, chcesz coś napisać, to zapraszam na forum lub o pozostawienie komentarza na dole strony.

W sumie to racja, żeby w takich sytuacjach mieć wsparcie od ludzi całkowicie niezwiązanych z tobą, z nami.!! Którzy nie znają plotek i można by było komuś zaufać, powierzyć swoje obawy strach. Kiedy człowiek jest zdominowany przez kata, czasami ogarnia cię beznadzieja taka, że można dojść do samounicestwienia.

Nie wiadomo wiele razy co począć.?. Uciekałam na wiele sposobów . Końcu powiedziałam dość!!!! Powstałam i się wyprostowałam do tego stopnia, że i ja potrafiłam się obronić.Było wielkie zdziwieniem oj było. Ludzie oczywiście, co ona chce od niego? Wtedy to już miałam bardzo w dupie. Co kto o mnie myśli i czym się kieruję. Wyszłam z tego bez specjalistów. Raczej to siła wyższa mi w życiu pomogła, niż ludzie

Ela Z.


Nie każdemu udaje się uwolnić od tyrana

,kata psychicznego, są sprawy, które blokują wszystko, każdy podjęty krok, próbę odejścia, pomoc,,,kat,,ma w rodzinie, dla innych jest idealnym partnerem i wspaniałym człowiekiem, dwie twarze, dwie osoby, dwie maski, ale zawsze jest nadzieja i nią niektórzy żyją, że wreszcie się coś zmieni.

Ela K.


Przemoc ekonomiczna

Do tych dwóch wymienionych form przemocy dołączyłabym jeszcze przemoc ekonomiczna…to, że kat zarabia więcej niż ofiara nie oznacza, że ofiara jest kimś gorszym od niego i że nie będzie potrafiła utrzymać się z tego co zarabia.

Joanna K.


Katów nie brakuje

Katów nie brakuje, pięknie się prezentują, robią dobre wrażenie. Najgorsze jest to, że ten kat, żeby jeszcze bardziej udręczyć swoją ofiarę -żonę, zwierza się innym kobietom z jej otoczenia, a te bezkrytyczne dziunie słuchają go bezkrytycznie , jak świnie grzmotu . Mają poczucie, że zostały wybrane przez fajnego faceta i nawet nie wiedzą, że są przez tegoż faceta wykorzystywane i zmanipulowane. Kata nie zmieni nic i nikt, pozostanie katem.

Tak to wszystko prawda

Tak to wszystko prawda, ale dla pocieszenia kat będzie śmieciem jak prawda ujrzy światło dzienne, ponieważ nic nie trwa wiecznie. Po pewnym czasie inni a szczególnie jego „sprzymierzeńcy” i przyjaciele za 1 grosz, zaczną być jego największymi wrogami i tak zostanie sam ze swoją chorobą i karma wracająca do kata będzie ukojeniem, spokojem i nadzieją na lepsze jutro dla każdej ofiary.

Comments (1):

 1. Ewa Misiołek

  12 września, 2021 at 6:43 am

  Gdy byłam dzieckiem doznawałam przemocy psychicznej (fizycznej też, to się wtedy nazywało karaniem dziecka). Wiele razy słyszałam od mamy, że jestem debilką, gdy płakałam mama pokazywała mi lusterko, żebym zobaczyła jaka jestem brzydka.
  W szkole chłopcy podpuścili niepełnosprawnego intelektualnie Jacusia, który gdy przebieraliśmy się na wf ściągnął mi bieliznę.
  Gdy dorosłam wyjechałam na kilka miesięcy do Turcji na studia. Poznałam tam pewnego mężczyznę, który był żołnierzem Państwa Islamskiego, ale i tak był dla mnie milszy i traktował mnie z większym szacunkiem, niż moja mama i moi koledzy w szkole.
  Gdy wróciłam oświadczyłam rodzinie, że przeszłam na Islam (którym byłam i jestem autentycznie zafascynowana). Rodzina zaczęła mnie straszyć, że służby specjalne się mną zajmą (cokolwiek to znaczy) i żebym się przeniosła na Bliski Wschód skoro mi się tam tak podoba.
  Naprawdę bojownik ISIS bardziej był lepszym człowiekiem niż moja rodzina i moi koledzy w szkole

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *