Jak toksyczny związek może zniszczyć twoje życie?

toksyczny związek

Jak toksyczny związek może zniszczyć twoje życie?

Toksyczny związek i trwanie w nim ma wpływ przede wszystkim na Ciebie. Twoje życie z nim to gra pozorów, pomimo że ciężko pracujesz, strasz się dbać o siebie i innych. Za zamkniętymi drzwiami toczy się twój koszmar. Może to dotknąć każdą z nas. Zaślepione miłością możemy nie zauważyć subtelnych sygnałów.

Jak toksyczny związek może zniszczyć twoje życie?

Rujnuje twoją SAMOOCENĘ


Jest w tym doskonały. Jego niby „konstruktywna krytyka” jest dla Ciebie niczym szpilki, które wbija Ci coraz głębiej i głębiej. Ty powoli zaczynasz wątpić coraz bardziej, ponieważ nie czujesz się już dobrą żoną, kochanką, partnerką. Do tego przecież kiepsko gotujesz i totalnie nie dbasz o siebie, wszystkie kobiety są przecież lepszymi matkami.

„Popatrz, ma dzieci i o siebie dba – nie wiem, czemu ty nie możesz”.

Każdego dnia tracisz część siebie

Negatywne emocje wokół ciebie


Kipisz negatywnym podejściem. Ciągle słyszysz, że nic nie potrafisz, nic Ci się nie uda, po co w ogóle probować? Twój toksyczny związek rozlewa się na wszystkie obszary twojego życia, a ty sama nie dostrzegasz w otaczającym Cię świecie pozytywnej strony, ponieważ zaczynasz widzieć wszystko w czarnych barwach. Czujesz się coraz bardziej przytłoczona.

Przestajesz odczuwać satysfakcje.


Tak … Twój partner coraz bardziej naciska, dlatego że chce Cię mieć tylko dla siebie. Przez Waszą toksyczną relację tracisz zainteresowanie rzeczami, które do tej pory były wspaniałą częścią Twojego życia.

Izolacja


Toksyczny partner bardzo często zrobi wszystko, tylko po to, aby odizolować Cię od Twoich przyjaciół oraz rodziny. Ty czujesz coraz większe osamotnienie i kiedy się zorientujesz, jesteś już w pułapce i nie wiesz jak się z niej uwolnić.

Brak zaufania


Nie umiesz podjąć decyzji lub wciąż tkwisz w toksycznym związku.?! Kochasz go ponad życie – jest przecież takim wspaniałym partnerem, a mimo to czujesz niepokój. Twoja miłość i chęć bycia kochaną, zaślepia wszystko, przede wszystkim obiektywny pogląd na sytuację, w jakiej się znalazłaś. Każdego dnia masz coraz większy mętlik w głowie i wątpisz w swoje własne odczucia.

Brak nadziei na lepsze.


Jesteś na tej karuzeli waszego związku: jednego dnia jest dobrze a kolejny tydzień źle. Chcesz się uwolnić, marzysz o ucieczce. Jednak ciągle słyszysz, że bez niego sobie nie poradzisz. Przecież nie pracujesz i nikt Ci nie pomoże. Wyciąga przeciwko Tobie wszystkie karty, jakich wcześniej użył.

„Gdzie jest Twoja rodzina, kiedy ich potrzebujesz ? Myślisz, że ktokolwiek ci uwierzy?”

Złe relacje pozbawiają Cię wszelkiej nadziei na znalezienie dobrego kierunku, oczywiście jeżeli się z nich nie uwolnisz.  Pamiętaj, że on za wszelką cenę będzie chciał Ci wmówić, że bez niego jesteś nikim i nie masz żadnych szans na szczęście.


Kiedy umiera Twoja nadzieja – wraz z nią umiera kawałek Twojego serca.

Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *